דף הבית צור קשר איפה קונים מה חדש מתכונים חגים המבחר אודותינו
אודות הקסטר
1941 – שלהי מלחמת העולם השניה, גרמניה הנאצית. נער בן 13 העונה לשם הנס הקסטר מוברח במבצע חשאי לבזל שבשוייץ. שש שנים הוא למד את מקצוע הקונדיטור ועבד כשוליה במאפיה בעיר, שם התמחה באפיית לחמים ועוגות.
ב 1947 עלה לישראל וכקונדיטור מדופלם עבד מספר שנים בכמה קונדיטוריות מובחרות דאז בחיפה ות"א. ב 1956 הקים בגבעתיים קונדיטוריה משלו עת הסתובבו עדיין חמורים רתומים לעגלות ברחוב כצנלסון ומרביתם של תושבי העיר הקטנה היו ייקים שהגיעו ארצה בערך באותם שנים. עד מהרה הפכה הקונדיטוריה למותג בעיר עד עצם היום הזה.
בסוף שנות ה-80 הצטרף אליו בנו גדי כשהוא מניח מאחוריו קריירה של מספר שנים כסמנכ"ל לכספים בחברת רב בריח. משך מספר שנים שקדו ההקסטרים על פיתוח, גיוון, שכלול ושיפור המוצרים כשהם מציבים לעצמם רף גבוה ביותר של איכות ושלמות. ואמנם התוצאות לא אחרו לבוא, העסק גדל והתפתח תוך שהוא מגדיל מכירותיו ומשווק את תוצרתו גם לחנויות נוספות.
ב 1997 לאחר כ 10 שנות עבודה משותפות, הלך הנס הקסטר לעולמו תוך שהוא משאיר את כל האחריות הניהולית לבנו גדי. שנתיים נוספות חלפו והייצור הועבר לקונדיטוריה משוכללת ומודרנית ב פתח תקוה תוך שימת דגש בבחירת עובדים מקצועיים אשר מכינים את העוגות בעבודת יד.
סניפים נוספים של "הקסטר" נפתחו, ביניהם גם בקניון החדש בגבעתיים. כמו כן הורחב השיווק למגוון רחב של קונדיטוריות, בתי מאפה ובתי קפה ביניהם: רשת לחם תושיה, ודש, עוגהל'ה, מסעדות כמו מדזו בהרצליה פיתוח ודיטה בת"א.
באוקטובר השנה תחגוג "הקסטר" 50 שנה לקיומה!